קרנית עיצוב מטבחים
מאמרים

מטבח פרובנס

חזרה למאמרים

עצב לך מטבח

אחד הטרנדים החמים בעיצוב מטבחים הוא מטבח פרובנס. מהו בדיוק מטבח זה ומה ההבדל בינו לבין המטבח הכפרי שכולנו מכירים? מרבית הפעמים לוקחים עיצוב ישן ומעניקים לו שם חדש. במקרים נדירים, מדובר באמת בעיצוב חדש שטרם ראינו, עיצוב מרשים ומיוחד. כזה הסיפור עם מטבח פרובנס, המתהדר בעיצוב וינטאג יוקרתי ומיוחד, ששונה מהעיצוב הכפרי.

להעז בעיצוב של מטבח פרובנס

מטבח פרובנסהמטבח הנ"ל משדר אווירה של חמימות ונעימות לצד קריצה של תחכום והעזה. מטבח זה מאופיין במשחקי עומק הנוצרים משילוב של שני צבעים- בהיר וכהה, על גבי דלתות הארונות ומשטחי העבודה. אין חובה לבחור צבעים רגילים כדוגמת לבן ואפור, או לבן וחום, ואפשר לראות מטבחים שונים גם בגווני ירוק, כחול וכל גוון האהוב על דיירי הבית. המדפים יהיו מדפים פתוחים המציגים את כלי הבית ויעוצבו כפריטי וינטאג- פריטים מעל 20 שנה ויותר,כאשר ניתן ללכת אחורה בזמן כפי שתרצו. נהוג לשלב גם אי באמצע המטבח ולתלות מעליו סירים ומחבתות בצורה מעוצבת, שנראית כאילו במקרה הנחנו שם שם את הסירים והמחבתות.

אם נשווה את עיצוב הפרובנס לעיצוב הכפרי לא נמצא הבדלים רבים, אך כן ישנם כמה הבדלים עיקריים. המראה הכפרי משדר חמימות ונעימות ופשטות, בעוד מראה הפרובנס משדר חמימות לצד קריצה של תחכום. המטבח הכפרי מקבל את מראה הווינטאג שלו משילוב אלמנטים כמו שהיו בכפר ,אך מטבח זה יוצר אווירה של פעם ותחושת של עתיק לא רק קישוטים ובחפצי הנוי, אלא גם ארונות ובמשטחי העבודה.

גם בעיצוב מטבח פרובנס יש עיצוב קלאסי, לצד עיצובים נועזים יותר. העיצוב הקלאסי של מטבח זה הוא עיצוב כפרי וצרפתי ביחד.הצבעים העיקריים הם גווני לבן, שמנת וירוק עדין. כאשר הצביעה יוצרת הדמיה של מראה עתיק ומיושן- על ידי שימוש בגוון כהה ליצירת עומק.

מטבח הפרובנס מתהדר בסגנון עיצוב בעל אמירה וייחודיות. אין אפשרות לשלב מטבח זה בלי להתאים את שאר החלקי הבית לעיצוב, או לפחות את החללים הסמוכים, משום שללא התאמה ייווצר מראה עמוס ומבולגן. לא רק זאת, שילוב של מטבח מסוג זה מול פינת ישיבה מודרנית הממעט באלמנטים ייצור ניגוד חד מדי ויפגע בעיצוב.

בואו להתרשם מעיצובים נוספים של מטבחים אצל חברת קרנית מטבחים, ולראות כיצד אתם משלבים אותו אצלכם בבית. קרנית עיצובים תעמוד לרשותכם בכל שאלה ובכל בקשה, לאורך כל הדרך , עד מציאת המטבח המושלם עבורכם.

אל תעתיקו מהשכן אל תעתיקו מהתצוגה, מעצב בדרך אליך ללא שום התחייבות!

לחצו כאן למידע נוסף על נגריות מטבחים עם טכנולוגיה חדשנית

© 2018 כל הזכויות שמורות לקרנית עיצוב מטבחים